Kuchnia Pani Jabłońskiej

Kuchnia z frontami lakierowanymi Wrocław

Wielki pomysł na małą przestrzeń

Zgodnie obietnicą, ogłaszamy zwycięzcę naszego plebiscytu na najbardziej oryginalną kuchnię: jest nią Pani Małgorzata Jabłońska z Poznania.

Naszą redakcję urzekł pomysł zainstalowania kompleksu kuchennego w dość nietypowym miejscu. Widzimy, że kuchnia znajduje się na poddaszu, pod skosami. Wypełnia ona dość niewielką przestrzeń, przez co w pewnym sensie łamie obecne kanony „kuchennej” mody na duże kuchnie, z minibrakiem i wyspą kuchenną, wokół których skupia się życie domowników. Kuchnia Pani Małgorzaty świadczy o dużej inwencji właścicielki i pomysłowości.

kuchnia na poddaszu Wrocław

Biel i czerń

Przyjrzyjmy się: w tej kuchni dominuje biel – górne i dolne szafki idealnie komponują się z białymi ścianami, a czarny, kamienny blat (jak i ciemne ramy okna) jedynie nieznacznie wprowadzają subtelny kontrast.

Ta kuchnia to – znowu – połączenie elegancji i nowoczesnych trendów.

Dużą uwagę przykuwa projektancki model baterii. W dodatku, co niemal natychmiast rzuca się w oczy, kuchnia jest bardzo funkcjonalna, bowiem skupia w jednym miejscu wszystko, co potrzebne: kuchenkę, wbudowany piekarnik, zmywarkę i zlew. Tutaj można przygotować szybkie i łatwe posiłki, ale z pewnością ten model kuchni sprawdziłby się także w domach, gdzie trzeba ugotować obiad dla więcej niż jednej osoby.

Gra świateł

Pomieszczenie, tak małe, nie potrzebuje dodatkowej lampy. Jak widzimy, światło zapewnia oświetlenie podszafkowe, które sprawdza się zwłaszcza wieczorami, oświetlając centralne miejsce kuchni Pani Jabłońskiej, czyli blat kamienny. W dzień wystarcza światło słoneczne.

Idea zagospodarowania tak wąskiej przestrzeni musiała spotkać się z uznaniem naszej redakcji. Wybór był trudny, ilość nadesłanych zgłoszeń przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a wszystkie prezentowane kuchnie miały w sobie „to coś”. Jednak to kuchni Pani Małgorzaty należy się tytuł Kuchni 2015 roku. Gratulujemy!