Kuchnia Państwa Malinowskich

cokoły kuchenne aluminiowe

Mała przestrzeń i tradycyjne rozwiązanie

Zdecydowaliśmy się tym razem zaprezentować Państwa kuchnię. Wydaje się ona bardzo tradycyjna.

 - Rzeczywiście, to kuchnia nowoczesna, ale jej układ jest jak najbardziej tradycyjny. Łączy w sobie jedno z drugim, co było naszym zamiarem.

 Można powiedzieć, że to tak naprawdę aneks kuchenny, bowiem zajmuje bardzo mało przestrzeni w stosunku do pozostałych pomieszczeń.

 - Postanowiliśmy więcej miejsca przeznaczyć na jadalnię i część wypoczynkową. Kuchnia ma być przede wszystkim praktycznym miejscem do przygotowywania posiłków. Mamy tutaj wszystko, co niezbędne w jednym miejscu: zabudowana lodówka, szereg górnych i dolnych szafek, kuchenkę oraz zlew. Artykuły spożywcze oraz naczynia przechowujemy w jednej przestrzeni.

Czyli to dość skromny, podstawowy układ. Ale jego zaletą jest właśnie to, że nadaje się również do mniejszych pomieszczeń, na przykład w mieszkaniach o bardzo małym metrażu.

 - Zdecydowanie. Ona jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy niekoniecznie lubią, bądź nie mogą spędzać zbyt wiele czasu w kuchni, a jedynie przygotować szybki obiad czy kawę. Idealnie nadaje się nie tylko dla rodzin, ale na przykład dla singli.

blaty z konglomeratu Wrocław

Lakierowane fronty

Skromna i minimalistyczna, a jednak zwraca uwagę lakierowanymi frontami szafek.

 - One nadają tej kuchni charakteru, sprawiają, że nie jest monotonna i nudna. Pasuje do designerskiego wystroju pozostałych pokojów, jadalni, czy salonu.

Jest też ledowe oświetlenie nad blatem. Przydatne?

 - Bardzo. Nie potrzeba dodatkowego oświetlenia, to, w które wyposażona jest nasza kuchnia całkowicie wystarcza, zwłaszcza gdy robi się ciemno.

Wracając do kwestii przestrzeni: Państwa mieszkanie jest dosyć przestronne. Czy mieliście Państwo inne pomysły na zagospodarowanie kuchni? Nie myśleliście może o minibarku czy wyspie kuchennej? To ostatnio bardzo modne i popularne.

 - Zgadza się, wyspa kuchenna i minibarek robią wrażenie. My jednak od samego początku myśleliśmy o kuchni tego typu, czyli zajmującej niewiele miejsca, prawie klasycznej, bez zbędnych ozdobników, wymyślnych wzorów czy elementów. Ta kuchnia pozwala na zapełnienie pozostałego wolnego miejsca zgodnie z innymi potrzebami.